تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

يادداشت آخر سال 92

  بنام خدا
  سلام دوستان خوبم. سال 92 هم دارد نفس‌هاي آخرش را مي كشد. از سال 69 دفترچه خاطراتي باز كردم و شعرها و نكات جالبي را كه مي يافتم در آنجا به ثبت مي رساندم. در دوران ادامه تحصيل در روسيه نيز اين‌كار ادامه يافت و در سفر حج سال 82 نيز سفرنامه خانه خدا به ثبت رسيد. بعد وبلاگ‌ها آمدند و دفترچه خاطرات و نكات من نيز اينترنتي شد. نه راستش حوصله دارم كه back upي به قول خارجي‌ها از آن تهيه كنم و نه وقتش را دارم. هميشه هم اين دل‌نگراني مرا نهيب مي زند كه نكند يك بار اين  بلاگفا در اين وبلاگ را تخته كند و اين همه مطالب اين چند ساله به طرفه‌العيني به هوا رود. در دفترچه خاطرات معمولا يادداشت‌هايي براي آخر سال مي نوشتم كه مثلا اين سال چگونه بود. چه اتفاق مهمي افتاد؟ كدام دوست بهترين بود و الخ. مي خواستم بگويم در سال 92 بهترين اتفاق حضور مردم در پاي صندوق‌هاي راي و انتخاب آقاي دكتر روحاني به رياست جمهوري بود و افتادن مملكت بدست عاقلان دلسوز كه يك جوري حركت كنند كه نه غني سازي دچار خدشه شود و نه تحريم‌ها دمار از دماغ اهالي ضعيف در بياورند. قطعا بدترين اتفاق وجود آقاي ب-ز بود و نفوذي اين چنين در بالاي مملكت براي دور زدن تحريم‌ها و پر كردن جيب خود و هم‌پيمانان! اگر تقواي الهي در كار نباشد و دستگاه نظارتي ضعيف عمل كند هر كس ممكن است اگر نيتش خير باشد بلغزد و در دام شيطان قرار گيرد.
  در اين سال توانستم شعر عقاب از پرويز ناتل خانلري خدا بيامرز را حفظ كنم و از شعر شيخ صنعان عطار نيز بيش از صد بيت را حفظ كردم. امسال سه مقاله در ژورنال هاي بسيار معتبر به چاپ رساندم و اگر قصد و غرضي در كار نباشد ممكن است در همين جمعه پرونده دانشياري‌ام به جايي برسد و همچنين يكي از مقالاتم در ژورنال بسيار معتبر Linear Algebra and its applications   در بين 25 مقاله داغ آن مقام پنجم را بدست آورد كه از اين بابت خداي بزرگ را شاكرم. همچنين يك پست در داخل دانشگاه برايم پيشنهاد شده كه برادران عزيزي از اين‌كار منعم كرده‌اند و اگرچه نيتشان خير است اما آنقدر استدلالشان عاري از منطق بود كه انگشت به دهان ماندم. واقعا به نتيجه رسيده‌ام كه " ما را نه غم دوزخ و نه حرص بهشت است" شد چون سربازي پا به ركاب به خدمت مي پردازيم و نشد شكر از اين بابت كه اگر ديگران آمدند و گند زدند مسئوليتش گردن من نباشد. قبلا در جايي مسئوليت داشتم و با فشار عده‌اي عزل( بخوانيد مجبور به استعفا) شدم و كس ديگري چنان بلايي بر سر آن مجموعه آورد كه پشيماني مي دانم از گوششان در آمده است. اهل جانماز آب كشيدن نيستم كه بگويم من فلان و من بمان اما آنقدر مملكتم را دوست دارم كه به منافع ملي نگذارم خدشه آي وارد شود. يادمان باشد هر كس منافع شخصي‌اش را به منافع ملي ترجيح دهد به اين مملكت خيانت كرده‌است. امسال با بچه‌هاي دانشجوي گروه بسيار اخت شده‌ام و اگر آن‌ها لطفي دارند از بابت نمره نيست كه خودشان مي دانند نمره الكي دادن را به هيچ عنوان برنمي تابم. بارش برف و باران هم بهتر از سال گذشته بوده و تا كنون به 200 ميليمتر رسيده و اميدوارم كه در ظرف دو ماه آينده به 300 ميليمتر برسد و در حد متوسط باقي بماند. عموي بزرگم همو حاجي كه بزرگ خاندان نظري است چند روز پيش در سن 84 سالگي سكته كرده و نصف بدنش فلج شده. او تنها فردي از خانوداه نظري است كه سنش از 80 عبور كرده است. برايش از خداي بزرگ شفاي عاجل مسئلت دارم.
  فرا رسيدن سال جديد را بَه همه شما خوانندگان اين نوشته پيشاپيش تبريك مي‌گويم و براي همه سال سلامتي و براي مملكتم عزت و سرافرازي را آرزومندم. يا حق  


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ سه شنبه 20 اسفند 1392 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , ,

آمار امروز سه شنبه 25 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55475
 • تعداد مطالب :158202
 • بازدید امروز :106201
 • بازدید داخلی :6021
 • کاربران حاضر :125
 • رباتهای جستجوگر:341
 • همه حاضرین :466